Yüzüklerden bol gelen sütyenlere kadar pek çok giysi ve aksesuarın nasıl daraltılacağı merak edilmektedir. Ayakkabı, geniş yaka nasıl daraltılır? Bol gelen elbise ve sütyen nasıl daraltılır? Pantolon ve bol gelen yüzük evde nasıl daraltılır? Tüm bunlara dair merak edilenleri sizler için detaylı bir şekilde araştırıp bu haberimizde bir bir yanıtladık.
Bol gelen yüzüklerin basit şekilde nasıl daraltılabileceği merak konularından bir tanesidir. En iyi yöntem bir kuyumcudan yardım almaktır. Kerpeten ile evde daraltmaya çalışılabilir. Bununla birlikte evde yüzük daraltmak yüzüğün değerinin düşmesini sağlayabilmektedir.

Pantolon Nasıl Daraltılır?​

Pantolon daraltmak için akla gelen ilk ve en basit yöntem sıcak suda yıkamaktır. Bununla birlikte kurutucuda uzun tutulması da pantolonların daralmasını sağlayabilmektedir. Yeni dikişler ile daraltmaya çalışmak da ayrıca bir çözümdür.

Bol Gelen Elbise Nasıl Daraltılır?​

Bol gelen elbiseleri küçültmek için pek çok yol bulunmaktadır. Elbiseyi kaynatmayı denemek bunlardan bir tanesidir. Yüksek sıcaklıklarda yıkamak da ayrıca bir çözümdür.

Bol Gelen Sütyen Nasıl Daraltılır?​

Bol gelmekte olan sütyenler için uygulanabilecek pek çok çözüm vardır. Ekstra kopça satın almak akla gelen ilk çözümlerden bir tanesidir. Bununla birlikte ped kullanmak da sütyenin oluşturduğu bolluğu azaltacaktır.

Geniş Yaka Nasıl Daraltılır?​

Geniş yaka probleminden nasıl kurtulunabileceği merak edilmektedir. Geniş yakaları daraltmak için pek çok yol bulunmaktadır. Sıcak suda bekletmek, kurutucunun olması gerekenden daha sıcak ayarında çalıştırmak geniş yakanın daralmasını sağlayacaktır. Daralma problemlerini çözmek için en iyi yöntem ısı uygulamaktır.

Ayakkabı Nasıl Daraltılır?​

Ayağımıza bol gelmekte olan ayakkabıları nasıl giyebileceğimiz merak konularından bir tanesidir. Aslında ayakkabının ayağa mükemmel bir şekilde oturması için yapılabilecek pek çok şey bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi daha kalın çoraplar tercih etmek ya da birkaç çorabı üst üste giymektir.
Ayağa büyük gelen ayakkabıların rahatsız etmemesi ve ayağı daha iyi sarabilmesi için akla gelen en basit yöntemlerden bir tanesi kalın çorap giymektir. İki üç çorap çiftinin aynı anda giyilmesi ayağa dolgunluk sağlayacağından ayakkabının bolluğu hafifletilebilmektedir. Daha kalın çoraplar giyme ya da üst üste birkaç çift çorap giyme yöntemi en iyi spor ayakkabı ve botlarda işe yaramaktadır. Yaz mevsimlerinde bu yöntemi uygulamak ayakların terleme problemi yüzünden sıkıntı çıkarabilmektedir. Başka bir yöntem ise ayakkabının burun kısmının doldurulmasıdır. Mendil, peçete, tuvalet kağıdı gibi materyaller ile ayakkabının uç kısmı doldurulabilir. Ayakkabıdaki bolluk hissi bir nebze dahi olsa azalacaktır. Topuklu ayakkabılarda ve botlarda oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Ayakkabı tabanlığı kullanmak da çözümlerden bir tanesidir. Çoğu ayakkabıda işe yarayan bir yöntemdir. Aynı zamanda ayağın da rahat etmesini sağlayacaktır. Ayağı destekleyen pedler kullanmak, topuk bantları satın almak, ayakkabıyı su yardımı ile küçültmeyi denemek, lastik bant kullanmak yararlı olabilmektedir. Bunların yanı sıra ayakkabı tamir edilen bir yerden yardım almak da ayakkabının daralmasını sağlayabilmektedir.