Direk dansı yapısı gereği pek çok kişi tarafından striptiz kulüplerinde gerçekleştirilen bir dans türü olarak düşünülmektedir. Bizler de direk dansı nasıl yapılır?, direk dansı fiyatları, direk dansı ile kilo vermek, direk dansı ne kadar sürede öğrenilir?, direk dansı spor mu?, direk dansı tarihi, direk dansı zor mu? sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Direk dansı yapısı gereği pek çok kişi tarafından striptiz kulüplerinde gerçekleştirilen bir dans türü olarak düşünülmektedir. Fakat direk dansı bir performans sanatıdır. Direk dansında kişi vücudunu bir direğin etrafında konumlandırır ve akrobasiyi de işe dahil ederek bir dans performansı gerçekleştirir. Bu akrobatik gösteri direk dansı olarak adlandırılmaktadır. Pek çok çeşitli alanda bu dans türü varlığını sürdürmektedir. Bazı kişiler vücutlarını esnetmek veya fit bir görünüşe kavuşmak için direk dansına başvururken bazı kişiler estetik bir aktivite olduğunu düşündükleri için direk dansı yapabilirler.

Direk Dansı Nasıl Yapılır?

Direk dansı kişinin bütün vücudunu kullanarak gerçekleştirdiği bir dans türüdür. Önce zihin olarak kişi kendisini rahatlatmalıdır ardından direğin etrafında konum alınır. Kişi direği elleri ile kavrayarak ısınma hareketleri gerçekleştirir. Bu hareketler oldukça basittir. Kişi elleriyle direği tutarak etrafında yürüyerek tur atmaya başlar. Bu hareket kişinin kolları ve bacaklarını esnetmesi konusunda oldukça işe yaramaktadır. Daha sonra kişi vücut ağırlığını kollarına vererek direğe sıkıca tutunur ve kendini havaya kaldırarak direğin etrafında akrobatik hareketler yapmaya başlar. Direk dansını öğrenmenin en etkili yolu kesinlikle pratik yapmaktır ve bu alanda ders almak oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Kişi pratik yaptıkça vücudunu bu dans türüne hazır hale getirir ve giderek daha başarılı performanslar gerçekleştirebilir.

Direk Dansı İle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Direk dansı bir bakıma spor olarak kabul edildiği için bu dans türü ile kilo vermek mümkündür. Kişiler hem kilo vermek için hem de fit bir vücuda kavuşabilmek için direk dansı yapmaya başlayabilirler. Direk dansı sayesinde kişilerin bir saat içinde 600 kalori yakması mümkündür.

Direk Dansı Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Direk dansı ilk başlarda kişileri zorlasa da vücut ve zihin alıştıkça giderek pratik hale gelir. Kişi gerekli kuralları ve hareketleri öğrendikten sonra pratik yaptıkça daha iyi dans edebilmektedir. Direk dansını temel olarak öğrenmek kişinin 2 ila 4 ayını alabilir. Bu doğrultuda direk dansının ortalama 3 ay içinde öğrenilmesinin mümkün olduğu söylenebilir

Direk Dansı Spor Mu?

Direk dansı olarak adlandırılan Pole aslında temel olarak bir dans türüdür ve performans sanatı türüdür fakat kişi bu dansı yaparken tüm vücut kaslarını kullandığı için çoğu zaman bir spor olarak da tanımlanabilmektedir. Kişiler bu dans sayesinde kilo verebilir, vücutlarını geliştirebilir, güçlenebilir bu sebeple bu dans türünün bir spor aktivitesi olduğu söylenebilir.

Direk Dansı Tarihi Kısaca

Bu dans türü tarihsel açıdan oldukça eski bir tür olarak kabul edilmektedir. Direk dansının ilk olarak Hindistan ve Çin bölgesinde ortaya çıktığı düşünülmektedir. 12. Yüzyıl döneminde bu dansı yapan kişilerin bir güç gösteri yaptığı düşünülürmüş bu yüzden tarihsel açıdan da zor bir dans olarak nitelendirilmiştir.

Direk Dansı Zor Mu?

Bu dans türü diğer pek çok dans türüne kıyasla zor olarak nitelendirilir. Bunun en büyük sebebi kişinin bu dansı bir direk ile gerçekleştirecek olmasıdır. Fakat direğin kendiliğinden dönen modelleri ile birlikte zor bir dans olma özelliğini kaybetmiştir. 2-3 ay gibi sürelerde öğrenilebilir. Kolay bir dans olmasa da çok zor olduğu söylenemez.