Bazı malzemelerin makinede yıkanıp yıkanmayacağına dair bir araştırma yaptık. Pelüş halı, hummel ayakkabı, kaymaz halı, hasır çanta, hasır şapka makinede yıkanır mı? Hasır halı, haşema makineden yıkanır mı?
Pelüş halı mutfak, yatak odası gibi evimizin her köşesine yakışan halı türüdür. Bu halı türünün makineye atılan türleri vardır. Makinenin halı yıkama bölümüne atarak daha avantajlı şekilde temizlemiş olacaksınız. Ekonomik açıdan zor geçirdiğimiz bu günlerde daha tasarruflu ev malzemesi almak gerekir. Elde ve makinede yıkanan halılarda bunlardan biridir. bu yüzden evinizi yerleştirirken daha tasarruflu ve kullanışlı şeyler almanızı öneriyoruz. Pelüş halının makinede yıkanması da bunlar arasına girer.

Hummel Ayakkabı Makinede Yıkanır Mı?​

Ayakkabılarınızı daha temiz şekilde kullanım istiyorsanız onları temiz yıkayarak ve temiz kullanan ile uzun süre kullanabilirsiniz. Hummel ayakkabılarınızı da spor ve günlük kullanımlarda çok kullanıyor fakat kirini çıkartamıyorsanız. Makineye atmanızı önermiyoruz. Çünkü orijinal spor ayakkabıları makinede yıkandığında eski halinin tüm özelliklerini kaybeder. Bu yüzden makineden yıkanan ayakkabıların eski halinde eser kalmayacaktır.

Kaymaz Halı Makinede Yıkanır Mı?​

Küçük ve ince kaymaz halılar makinede yıkanır. Artık yeni çıkan teknoloji makinelerin halı yıkama programı da eklenmiştir. Bu özellikle makinelerinizde halılarınızı yıkamış olacaksınız. Evinize ya da home ofis tarzı yerlere kaymaz ve ince halı almanızı öneriyoruz. Hem daha kullanışlı hem de daha hesaplı olacaktır.

Hasır Çanta Makinede Yıkanır Mı?​

Hasırdan yapılan tüm ürünler hem şık hem de uzun süre kullanılır. Hasır çanta da bu vazgeçilmez şıklıklar arasında gelir. Hasır çantanın kirlendiğinde temizlemesi de çok basit olacaktır. Elinizde yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer makineye atarsanız çantanın hem yapısı hem de hasır olan malzemeleri kopacaktır. Bu riski göz almayın elinizde yıkayın.

Hasır Şapka Makinede Yıkanır Mı?​

Doğal ve şık yapılan tüm ürünler insanların dikkatini çeker. Yaz aylarında koruyucu ve şık olan hasır şapka bunlardan biridir. Bu şapkanın kullanımı ve temizlemesi özel şekilde yapılır. Özellikle bu tarz şapka ve çantaları kendi elinizde doğa sabunlarla yıkamanızı öneriyoruz. Makineye atmanızı önermiyoruz. Hem görüntüsü hem de yapısı değişecek ve bozulacaktır.

Hasır Halı Makinede Yıkanır Mı?​

Evinizi süsleyen ve daha spor hale getiren hasır halılar artık her evde vardır. Bu tarz evleri hem daha sıcak hem de daha şık hale getirir. Bu tarz halıların yıkanması ve temizlenmesi için elinizde olması gerekir. Zaten hasır olması sert yapısı olduğu anlamına gelir. Bükerek makinenin içine atmanız ve yıkadığınızda halının yapısını bozmuş olacaksınız.

Haşema Makine Yıkanır Mı?​

Kapalı kadınların yaz aylarında mayo yerine giydikleri giysiler haşema olarak bilinir. Yıkanması ve temizlenmesi çok kolaydır. Muşambadan yapılan bu giysi makineye atılarak yıkanır. Anında kuruma özelliği sayesinde makineden çıkmasında ıslak kalmayacaktır. Rahatlıkla elinizde ya da makinede yıkayabilirsiniz.