Bilgisayar Adını Nereden Değiştirebilirim?

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
15
İtibar
0
Coin
252,565
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma !
Bilgisayar Adını Nereden Değiştirebilirim? Bilgisayarınızın adını değiştirmek için farklı yöntemler bulunmaktadır. İlk olarak, Sistem Ayarları menüsüne gidin ve Bilgisayar Adı sekmesini seçin. Ardından, mevcut adı değiştirmek için yeni bir ad girin ve kaydedin. Alternatif olarak, Komut İstemini açarak “hostname” komutunu kullanarak adı değiştirebilirsiniz. Bilgisayarınızın adını değiştirdikten sonra, Ağ Ayarları bölümünde de yeni adı güncellemeniz gerekebilir. Bu işlemi yapmak için Kontrol Paneli‘ne gidin ve Ağ ve İnternet seçeneğini seçin. Ardından, Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni seçin ve Değiştir düğmesine tıklayarak yeni adı girin.
İçindekiler

Bilgisayar Adını Nereden Değiştirebilirim?​

Bilgisayar adını değiştirmek için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. İşletim sistemine bağlı olarak değişiklik gösterebileceği için, adım adım nasıl yapılacağına dair aşağıda detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

1. Windows İşletim Sistemi​

Windows işletim sistemi kullananlar için bilgisayar adını değiştirmek oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek bilgisayar adınızı değiştirebilirsiniz:
1. Bilgisayarınızın masaüstünde sağ tıklayarak “Bilgisayarım” veya “Bu Bilgisayar” seçeneğini açın.
2. Açılan pencerede “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
3. “Bilgisayar adı, etki alanı ve çalışma grubu ayarlarını değiştir” bağlantısını bulun ve tıklayın.
4. “Bilgisayar Adı” sekmesine geçin ve “Değiştir” butonuna tıklayın.
5. Yeni bir bilgisayar adı belirleyin ve “Tamam” butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin.

2. macOS İşletim Sistemi​

macOS işletim sistemi kullananlar için bilgisayar adını değiştirmek de oldukça basittir. Aşağıdaki adımları takip ederek bilgisayar adınızı değiştirebilirsiniz:
1.
2. Açılan pencerede “Paylaşım” seçeneğine tıklayın.
3.
“Bilgisayar Adı” başlığının yanında bulunan “Düzenle” butonuna tıklayın.
4. Yeni bir bilgisayar adı belirleyin ve “Tamam” butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin.

3. Linux İşletim Sistemi​

Linux işletim sistemi kullananlar için bilgisayar adını değiştirmek farklılık gösterebilir. Genellikle terminal üzerinden yapılan bu işlem için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
1. Terminali açın.
2. “sudo hostname yeni_bilgisayar_adı” komutunu girin.
3. Yönetici şifrenizi girin ve Enter tuşuna basın.
4. Bilgisayar adınızı değiştirdikten sonra “sudo service hostname restart” komutunu girerek değişiklikleri uygulayın.
Yukarıda belirtilen adımları takip ederek bilgisayar adınızı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Bilgisayarınızın adını değiştirmek, ağ üzerinde tanınabilirliği ve kişiselleştirmeyi artırabilir.

Bilgisayar Adını Nereden Değiştirebilirim?​

Bilgisayar Adını Nereden Değiştirebilirim?
Bilgisayar adını değiştirmek için Sistem Ayarlarına gidin.
Bilgisayar adını değiştirmek için Denetim Masası’nı kullanabilirsiniz.
Bilgisayar adını değiştirmek için Komut İstemi’ni kullanabilirsiniz.
Bilgisayar adını değiştirmek için Regedit’i kullanabilirsiniz.
Bilgisayar adını değiştirmek için Üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bilgisayar adını değiştirmek için Sistem Ayarlarına gidin.
Bilgisayar adını değiştirmek için Denetim Masası’nı kullanabilirsiniz.
Bilgisayar adını değiştirmek için Komut İstemi’ni kullanabilirsiniz.
Bilgisayar adını değiştirmek için Regedit’i kullanabilirsiniz.
Bilgisayar adını değiştirmek için Üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Üst Alt