Bilgisayarda Gizlenen Dosya Nasıl Bulunur Windows 10?

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
15
İtibar
0
Coin
252,565
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma !
Windows 10’da Bilgisayarda Gizlenen Dosya Nasıl Bulunur? Gizli dosyaları bulmak için aşağıdaki adımları izleyin. İlk olarak, Windows Gezgini’ni açın ve arama çubuğuna “Klasör Seçenekleri” yazın. Ardından, “Görünüm” sekmesine gidin ve “Gizli dosya ve klasörleri göster” seçeneğini işaretleyin. Şimdi, gizli dosyaları içeren klasörlere ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı dosyalar hala gizli olabilir, bu yüzden “Arama” sekmesine gidin ve “Gelişmiş Arama Seçenekleri”ni açın. Burada, “Gizli dosyaları ve klasörleri ara” seçeneğini işaretleyin. Son olarak, arama sonuçlarında gizli dosyaları bulabilir ve istediğiniz dosyayı açabilirsiniz.
İçindekiler

Bilgisayarda Gizlenen Dosya Nasıl Bulunur Windows 10?​

Bilgisayarda gizlenen dosyaları bulmak bazen zor olabilir, özellikle de Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız. Ancak, aşağıdaki adımları izleyerek gizlenen dosyaları bulabilirsiniz:

1. Dosya Gezgini’ni Açın​

Bilgisayarınızdaki Dosya Gezgini’ni açın. Bunu yapmak için masaüstünde bulunan “Bu PC” veya “Dosya Gezgini” simgesine çift tıklayabilirsiniz.

2. Gizli Dosyaları Gösterin​

Dosya Gezgini’nde, üst menüde bulunan “Görünüm” sekmesine tıklayın. Ardından, “Gizli öğeler” seçeneğini işaretleyin. Bu, gizli dosyaların ve klasörlerin görünür hale gelmesini sağlayacaktır.

3. Gizli Dosyaları Arayın​

Gizli dosyaları bulmak için Dosya Gezgini’nde arama yapabilirsiniz. Arama çubuğuna “*.*” yazarak bilgisayarınızdaki tüm dosyaları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, belirli bir dosya uzantısına sahip dosyaları bulmak için “*.uzantı” şeklinde arama yapabilirsiniz (örneğin, “*.docx” veya “*.jpg”).

4. Gizli Dosyaları Gösteren Düzeltmeleri Yapın​

Eğer gizli dosyalar hala görünmüyorsa, Windows 10’da bazı düzeltmeler yapmanız gerekebilir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
– Başlat menüsünü açın ve “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
– Ayarlar penceresinde, “Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
– Sol tarafta bulunan menüden “Dosya Gezgini” seçeneğine tıklayın.
– “Gizli dosyaları göster” seçeneğini etkinleştirin.
Bu adımları takip ederek, Windows 10 işletim sisteminde gizlenen dosyaları bulabilirsiniz. Unutmayın, gizli dosyaları görüntülemek veya değiştirmek bazı riskler içerebilir, bu nedenle dikkatli olmanız önemlidir.

Bilgisayarda Gizlenen Dosya Nasıl Bulunur Windows 10?​

Bilgisayarda Gizlenen Dosya Nasıl Bulunur Windows 10?
Dosya Gezgini’ni açın ve arama çubuğuna dosya adını yazın.
Windows Gezgini’nde “Görünüm” sekmesine tıklayın ve “Gizli öğeleri göster” seçeneğini işaretleyin.
Windows 10’da Gizli Dosyaları Bulmak İçin “Ara” kutusuna “gizli dosyaları göster” yazın.
Windows 10’da Gizli Dosyaları Bulmak İçin “Ayarlar” uygulamasını açın ve “Gizlilik” seçeneğine gidin.
Son 5 kısa bilgi:
Windows 10’da Gizli Dosyaları Bulmak İçin “Denetim Masası”nı açın ve “Klasör Seçenekleri”ne gidin.
Gizli dosyaları bulmak için Komut İstemi’ni açın ve “dir /a” komutunu girin.
Windows 10’da Gizli Dosyaları Bulmak İçin “Arama” kutusuna “gizli dosyaları göster” yazın.
Gizli dosyaları bulmak için Windows 10’da “Bilgisayarım” simgesine sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine gidin.
Windows 10’da Gizli Dosyaları Bulmak İçin “Kontrol Paneli”ni açın ve “Arama” kutusuna “gizli dosyalar” yazın.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.