Çikolata Ve Kakaolu Dondurma

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
255,000
Çikolata Ve Kakaolu Dondurma Tanımı İçin Malzemeler
Yarım çay bardağı süt
Yarım çay bardağı sıvı yağ
1 çay kaşığı tereyağ
3 yemek kaşığı şeker
2 yemek kaşığı kakao
1 çay kaşığı vanilya

Çikolata Ve Kakaolu Dondurma Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Süt,sıvı yağ,şeker, tereyağını bir kaba koyuyoruz.
Sıvıyag üste çıkacaktır çabucak alttan blender yapmaya başlıyoruz.
30 sn sonra tüm malzemeyi homojen olacak biçimde blender ile karıştırıyoruz.
Kakao ve vanilyayı da ekleyip en az 30 sn daha blender ile karıştırıyoruz kahvaltılık çikolatamız hazır.
Ben bu ölçüyü 2 kat olarak yapıp dondurucuya koyuyorum.

Kahvaltı sofrasını hazırlamaya başlamadan dondurucudan yiyeceğimiz ölçüde çıkarıyorum.

Birgün dondurucudan çıkardığım üzere yedim güya kakaolu dondurma yedim zannettim. Özcesi az gereç ile hem kahvaltılık çikolata hemde kakaolu dondurma. Deneyenlere afiyet olsun şimdiden.

Çikolata Ve Kakaolu Dondurma Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
Labneli Ve Pudingli Kek Tanımı İçin Malzemeler Keki için; 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 2 su bardağı un 4 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu Peynir dolgusu için; 2 adet yumurta 500 gram labne Yarım çay bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı süt...
Cevaplar
0
Görüntüleme
27
  • Soru
Ev yapımı kakaolu dondurma nasıl yapılır? Kakaolu dondurma tarifinin malzemeleri ve yapılışı oldukça basittir. İlk olarak 3 su bardağı süt ve 1 su bardağı toz şeker bir tencereye alınır. Ardından üzerine 2 yemek kaşığı kakao eklenir ve karıştırılır. Daha sonra tencere ocağa alınarak orta ateşte...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Evde Kolay Kakaolu Dondurma Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt arayanlar için pratik bir tarif sunuyoruz. Evde dondurma yapmak için malzemeleri hazırlayın. Kakaolu dondurma yapmak için süt, kakao, toz şeker ve krema kullanabilirsiniz. Bir tencereye sütü dökün ve kaynamaya bırakın. Ardından kakao ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Kakaolu Şekerpare Olur Mu? sorusu, tatlı severlerin sıklıkla sorduğu bir sorudur. Kakaolu şekerpare, geleneksel bir Türk tatlısıdır. Bu tatlı, un, şeker, tereyağı ve kakao gibi malzemelerle hazırlanır. Şekerparelerin üzerine serpilen pudra şekeri, tatlıya ayrı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
44
  • Soru
Ferrero Rocher Bardak Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler Muhallebisi için: 3 su bardağı süt (200ml bardak) 2 yemek kaşığı nişasta 2 yemek kaşığı un 1/2 (yarım) çay bardağı şeker 1 tatlı kaşığı vanilya 1 tatlı kaşığı tereyağ 40 gram bitter çikolata 1 yemek kaşığı nutella 1 yemek kaşığı çekilmiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
34
Üst Alt