Demet Dedeoğlu nasıl zayıfladı?

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
255,000
Gunumuzde giderek artan obezitenin bir kurbanı olan, ancak yılmayıp obezite ile savaşa başlayan ve bu savaştan galip gelen Deme Dedeoğlu, 18 ayda tam 47 kilo vererek 117 kilodan 70 kiloya

Gunumuzde giderek artan obezitenin bir kurbanı olan, ancak yılmayıp obezite ile savaşa başlayan ve bu savaştan galip gelen Deme Dedeoğlu, 18 ayda tam 47 kilo vererek 117 kilodan 70 kiloya duşmuştur Tum obezite ve obezite olma yolunda ilerleyen hastaların ornek alması gereken Demet Dedeoğlu’nun zayıflama hikayesi Sağlık Bakanlığı tarafından kamu spotunda televizyonlara taşındı
imagesdemetdedeoglunasilzayifladi5aea407bb2948
Sağlıklı bir zayıflama sağlayan ve bunu hicbir şekilde yardım almadan tek başına Demet Dedeoğlu icin Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Demet’in yaşam bicimini nasıl değiştirdiği herkese ornek olabilecek bu hikaye Televizyonlarda Sağlık Bakanlığı adına gosterime girecek hep birlikte Demet’in hikayesini takip edeceğiz Ders cıkaracağız, ornek alacağız İnsan icin sağlıklı yaşamak buyuk olcude kendisinin başarabileceği bir husustur diye konuştu
Azmi ile herkese ornek gosterilen Demet Dedeoğlu’nun zayıflama sırrını meraklısı icin sayfamızda paylaşıyoruz
Demet Dedeoğlu’nun zayıflama sırrı “Ben bebekken topac, cocukken toplu, ergenlik doneminde balık etli ve sonrasında obezdim
Genelde kilolu insanlar zayıflama konusunda her şeyi bilirler Bende cok iyi bilirdim Rejim listeleri, spor programları, diyet urunler vs
Ama bilmek yetmiyordu iş uygulamaktaydı bu saydıklarımı Uyguluyordum da aslında ama bir yerde tıkanıyordu Sonra ne mi oluyordu Tabi ki kat kat alınan kilolar
Sonra bir gun dedim ki kendime ben hayatı diyet listesi tadında rutin yaşamıyordum ki Şartlandıkca da olmuyor zaten Yasaklar daha da cazip geliyor Ben bir adım ileri gitsem, on adım geri gidiyorum Bir de cok halsiz ve mutsuz oluyorum
Adetler, gramlar, kaşıklar bunları cıkarmam lazım diyet listemden Liste neymiş dedim Evet! Ben diyet yapmayacağım beslenme tarzımı değiştireceğim Benim iskeletimde diğer insanlar kadar ince Ben icimde sakladığım o ince, narin, fit demet var ya onu sağlıklı besleyeceğim ki o kocaman yağ hucrelerim kuculsun o da orada ezilmekten esaretten kurtulsun
Kendime kucuk bir tabak aldım once Kaşık kaşık saymayacaktım Sonucta bir tabak yiyecektim Hic yemek konusunda 30 yaşına kadar limitim olmamıştı ki o nedenle tam tabak yemem lazım ki mutsuz olmayayım şartlanmayayım
Ben hem bir anneyim hem de bir eşim Mutfak benden soruluyor ya birazda yemek yapma tarzımda değişiklik yapmam gerekiyordu Yağ miktarını, tuz miktarını azalttım Sebze yemekleri vazgecilmezim oldu Hepimizin mutfağında ne pişiyorsa benimkinde de o pişti ama daha masum Yağsız, az tuzlu ve genelde haşlama
Kilolarım zaten vucudumu cok yoruyordu Spor salonları hem motivasyonumu duşurecekti hem de butcemi sarsacaktı Mutsuz olmamam lazımdı Hem niye mutsuz olayım ki diyette miyim?
İşe gidip gelirken once bir durak once inip yurudum Bayağı işe yaradı Sonra iki durak, zaman gectikce uc, dort, beş derken şimdi neredeyse işe yuruyorum
Bana kilo aldıran şeylerin başında abur cubur ve atıştırmalıklar geliyordu Temkinli olmakta fayda vardı, cantamda mutlaka 12 adet ya meyve ya da evde kendi yaptığım kepekli biskuvi taşıdım Bu arada oğlumun duzenli beslenmesini asla aksatmadım Buyuyup gelişmesi icin ihtiyacı olan her besin grubundan aldım ve sağlıklı yemekler pişirdim ona
Once pazara markete gitmeye uşenen ben, biraz daha hareketi artırmak icin toplu alışveriş yapmadım Bir gunde uc dort kere markete gittim Pazarıma da aynı şekilde…
İş yerinde asansor kullanmamaya başladım Once bir kat cıkınca yoruluyordum sonra iki sonra iki kat, uc kat Şuan bina 14 kat ama hic yorulmadan cıkabiliyorum
Zamanla kilo verdikce hic yapmadığım bir şeyi yapmaya başladım İkramlara “hayır demek Ben bile şaşırıyorum bu halime
O zamanlar ben bu halimle haykırıyordum da o yağların arasından sesim duyulmuyordu demek ki Ben sağlıklı beslenip o devasa yağ hucrelerimi kucultunce şimdi ben var ya onun sesini duydum ve o gun bugun savaşın galibi o ses
Biz genelde bayanlar gun yaparız Pastalar, borekler, kızartmalar… Kendimden bahsederken demiştim cok sosyal biriyim diye Şimdi bizim gun sistemi değişti Pasta, borek ve kızartmaların yerini fırında tavuk, balık ya da salataya bıraktı Bu ay gun bende Meyve gunu…
Arkadaşlarımda kilo verdi biliyor musunuz?
Dedim ya bize ne getirecek bilmiyoruz Ama yaptığımız yanlışların cezasını mutlaka cekeriz Cok kacırdığım bir oğun, dışarıda yenilen bir yemek, diyette olsam kacamak derdim Cezası bir sonraki oğunde odenir tabi ki İşin ozu ben vucudumun şifresini cozdum Sabırla ama hayatı zindan etmeden beslenme alışkanlıklarımı değiştirdim
Obeziteyle mucadele etmek, bu savaşı başlatmak isteyen herkese başarılar dilerim
Şunu unutmayın, yalnız değilsiniz Cunku hepinizin icinde ince, narin ve sağlıklı bir insan var Onun sesine kulak verin ve bırakın bedeninizi, beyninizi ve hayatınızı o değiştirsin
Teşekkurler
h 3Demet Dedeoğlu nasıl zayıfladı?

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.