Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına Kimler Başvurabilir?

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

theking

Yeni Üye
Tepkime
1
İtibar
0
Coin
166,959
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma !
Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına kimler başvurabilir? Bu programa başvurabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. İlk olarak, hemşirelik alanında önlisans diplomasına sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca, açıköğretim sistemiyle eğitim almak istemeniz önemlidir. Programa başvuruda bulunabilmek için lisans tamamlama amacınızın olması gerekmektedir. Başvuru yaparken, kimlik belgenizin yanı sıra mezuniyet belgenizi de sunmanız gerekmektedir. Son olarak, başvurunuzu online olarak yapmanız gerekmektedir. Bu şartları sağlayan herkes Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvurabilir.
İçindekiler

Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına Kimler Başvurabilir?​

Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu programı tercih etmek isteyen adayların aşağıdaki koşulları sağlaması gerekmektedir:
1. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvurmak için öncelikle lisans eğitimi almış olmanız gerekmektedir. Hemşirelik bölümünden mezun olmanız veya denklik belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Lisans tamamlama programı, hemşirelik lisans eğitimi alan kişilerin daha ileri düzeyde bilgi ve beceriler kazanmasını sağlamaktadır.
2. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvurabilmek için en az 2 yıl süreyle çalışmış olmanız gerekmektedir. Hemşirelik mesleğinde en az 2 yıl deneyime sahip olmanız gerekmektedir. Bu deneyimi belgeleyebilmeniz önemlidir. Çalıştığınız sağlık kurumundan alacağınız hizmet süresi belgesiyle başvuruda bulunabilirsiniz.
3. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuru yapabilmek için ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmiş olmanız gerekmektedir. DGS, lisans tamamlama programlarına başvurabilmek için gereken bir sınavdır. Bu sınava girerek yerleştiğiniz takdirde, Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvurabilirsiniz.
4. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvurabilmek için belirlenen kontenjan dahilinde başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Programa başvuruda bulunurken, belirlenen kontenjanı dikkate almanız önemlidir. Kontenjan dahilinde başvuruda bulunmanız halinde, başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.
5. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvurmak için başvuru tarihlerine uymanız gerekmektedir. Programa başvuruda bulunmak için belirlenen tarihler arasında başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Başvuru tarihlerini kaçırmamanız önemlidir.
6. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programı için başvuruda bulunmak isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Programa başvuruda bulunmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir. Yabancı uyruklu adaylar programa başvuruda bulunamazlar.
7. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvurabilmek için belirli bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Yaş sınırlaması olmadan, her yaşta başvuruda bulunabilirsiniz. Yaşınız başvurunuzun kabul edilmesi için bir engel teşkil etmemektedir.
8. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunabilmek için belirli bir cinsiyet kısıtlaması bulunmamaktadır. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına her cinsiyetten adaylar başvuruda bulunabilir. Cinsiyetiniz başvurunuzun kabul edilmesi için bir kriter değildir.
9. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir sınav puanı şartı bulunmaktadır. DGS sınavında belirli bir puan almanız gerekmektedir. Bu puanı alarak program için başvuruda bulunabilirsiniz. Puan şartı, her yıl değişebilir, bu yüzden güncel puanları takip etmeniz önemlidir.
10. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir belge ve evrak listesini tamamlamanız gerekmektedir. Başvuruda bulunurken belirli belge ve evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Bu belgeler arasında diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, DGS sonuç belgesi gibi evraklar bulunmaktadır. Belgelerin eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanması önemlidir.
11. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Başvurunuzun tamamlanması için belirli bir başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.
12. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir başarı sırası şartı bulunmaktadır. DGS sınavında belirli bir başarı sırası elde etmeniz gerekmektedir. Başarı sırası şartını sağladığınız takdirde, program için başvuruda bulunabilirsiniz.
13. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir başarı notu şartı bulunmaktadır. DGS sınavında belirli bir başarı notu elde etmeniz gerekmektedir. Başarı notu şartını sağladığınız takdirde, program için başvuruda bulunabilirsiniz.
14. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir sağlık durumu şartı bulunmaktadır. Hemşirelik mesleğinde çalışabilmeniz için belirli bir sağlık durumuna sahip olmanız gerekmektedir. Bu durumu belgeleyebilmeniz önemlidir. Sağlık durumu şartını sağladığınız takdirde, program için başvuruda bulunabilirsiniz.
15. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir dil şartı bulunmaktadır. Programa başvuruda bulunabilmek için Türkçe dil bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Dil şartını sağladığınız takdirde, program için başvuruda bulunabilirsiniz.
16. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir mülakat şartı bulunmaktadır. Başvurunuzun değerlendirilmesi için belirli bir mülakata girmeniz gerekmektedir. Mülakat şartını sağladığınız takdirde, program için başvuruda bulunabilirsiniz.
17. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir süreç takip etmeniz gerekmektedir. Başvurunuzun kabul edilmesi için belirli bir süreci takip etmeniz gerekmektedir. Bu süreçte belirli aşamaları tamamlamanız önemlidir.
18. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir başvuru merkezini tercih etmeniz gerekmektedir. Başvurunuzu yaparken belirli bir başvuru merkezini tercih etmeniz gerekmektedir. Başvurunuzu bu merkez üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
19. Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına başvuruda bulunmak için belirli bir başvuru süresi bulunmaktadır. Başvurunuzu belirli bir süre içinde yapmanız gerekmektedir. Başvuru süresini kaçırmamanız önemlidir.

Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına Kimler Başvurabilir?​

Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programına Kimler Başvurabilir?
Mezun hemşireler başvurabilir.
Önlisans mezunları başvurabilir.
ÖSYM tarafından yapılan YGS veya LYS sınavlarına girenler başvurabilir.
Programa kayıt yaptırmak için belirli bir puan şartı aranmaktadır.
Programa başvurular genellikle yaz aylarında alınmaktadır.

Önlisans mezunları başvurabilir.
YGS veya LYS sınavlarına girenler başvurabilir.
Programa kayıt yaptırmak için belirli bir puan şartı aranmaktadır.
Programa başvurular genellikle yaz aylarında alınmaktadır.
Hemşirelik Lisans Tamamlama Açıköğretim Programı online olarak yürütülmektedir.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.