İngilizce Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
15
İtibar
0
Coin
252,565
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma !
İngilizce Öğretmenliği bölümü, Türkiye’deki birçok üniversitede eğitim vermektedir. Bu bölümü tercih eden öğrenciler, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Gazi Üniversitesi gibi üniversitelerde eğitim alabilirler. İngilizce Öğretmenliği bölümü, dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen, öğrencilere İngilizce öğretme tekniklerini öğreten bir programdır. Bu bölümde öğrencilere dilbilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri kazandırılmaktadır. İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak görev yapabilirler. Bu bölüm, İngilizce öğretmeni olmak isteyen öğrenciler için iyi bir seçenektir.
İçindekiler

İngilizce Öğretmenliği bölümü, Türkiye’deki birçok üniversitede eğitim verilmektedir. Bu bölümü tercih etmek isteyen öğrenciler, farklı üniversiteleri araştırarak kendileri için en uygun olanını seçebilirler. İşte İngilizce Öğretmenliği bölümünün bulunduğu bazı üniversiteler:
1. Boğaziçi Üniversitesi: İstanbul’da bulunan Boğaziçi Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, edebiyatı, dil öğretimi gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
2. Hacettepe Üniversitesi: Ankara’da yer alan Hacettepe Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahip olan üniversitelerden biridir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
3. Ankara Üniversitesi: Ankara’da bulunan Ankara Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, edebiyatı, dil öğretimi gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
4. İstanbul Üniversitesi: İstanbul’da yer alan İstanbul Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahip olan üniversiteler arasındadır. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
5. Ege Üniversitesi: İzmir’de bulunan Ege Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
6. Dokuz Eylül Üniversitesi: İzmir’de yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahip olan üniversiteler arasındadır. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
7. İzmir Ekonomi Üniversitesi: İzmir’de bulunan İzmir Ekonomi Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
8. Çukurova Üniversitesi: Adana’da yer alan Çukurova Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahip olan üniversiteler arasındadır. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
9. Selçuk Üniversitesi: Konya’da bulunan Selçuk Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
10. Gazi Üniversitesi: Ankara’da yer alan Gazi Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahip olan üniversiteler arasındadır. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
11. Marmara Üniversitesi: İstanbul’da bulunan Marmara Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
12. Anadolu Üniversitesi: Eskişehir’de yer alan Anadolu Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahip olan üniversiteler arasındadır. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
13. İstanbul Bilgi Üniversitesi: İstanbul’da bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
14. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi: İzmir’de yer alan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
15. Adnan Menderes Üniversitesi: Aydın’da bulunan Adnan Menderes Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
16. Akdeniz Üniversitesi: Antalya’da yer alan Akdeniz Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahip olan üniversiteler arasındadır. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
17. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü: İzmir’de bulunan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
18. Ondokuz Mayıs Üniversitesi: Samsun’da yer alan Ondokuz Mayıs Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahip olan üniversiteler arasındadır. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
19. Atatürk Üniversitesi: Erzurum’da bulunan Atatürk Üniversitesi de İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere İngilizce dilbilgisi, dil öğretimi, edebiyatı gibi konuları içeren dersler verilmektedir.
Yukarıda verilen üniversiteler sadece İngilizce Öğretmenliği bölümüne sahip olan bazı üniversitelerdir. Türkiye genelinde birçok üniversitede de bu bölüm bulunmaktadır. Öğrenciler, tercih yaparken üniversitelerin eğitim kalitesi, akademik kadro, staj olanakları gibi faktörleri göz önünde bulundurmalıdır.

İngilizce Öğretmenliği bölümü Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi‘nde bulunmaktadır.
İngilizce Öğretmenliği bölümü Gazi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Marmara Üniversitesi‘nde bulunmaktadır.

İngilizce Öğretmenliği bölümü Anadolu Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi‘nde bulunmaktadır.
İngilizce Öğretmenliği bölümü Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi‘nde bulunmaktadır.
İngilizce Öğretmenliği bölümü Cumhuriyet Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Harran Üniversitesi‘nde bulunmaktadır.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.