İşkembe Çorbası

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

theking

Yeni Üye
Tepkime
1
İtibar
0
Coin
166,959
İşkembe Çorbası Tanımı İçin Materyaller
Yarım kilo işkembe
Terbiyesi için
1 yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı yoğurt
1 yumurta sarısı
1 yemek kaşığı limonsuyu

İşkembe Çorbası Tanımı Yapılışı

Hazır temizlenmiş işkembeyi uygunca yıkayıp küp küp keselim.
Düdüklü tencereye alıp işkembenin üzerini 6 parmak geçecek kadar su ekleyip pişirmeye bırakalım. Yaklaşık 1 saat pişirdim.
Terbiyesi için tereyağını eritip üzerine unu ekleyip kokusu çıkana kadar kavurdum ve soğumaya bıraktım.
Soğuyunca yoğurt, yumurta sarısı ve limonsuyunu ekleyip uygunca çırptım.
Çırptığım terbiyeye pişen işkembe suyundan 2 kepçe alarak terbiyeye ekleyerek güzelce çırpmaya devam ettim.
Terbiyeyi süratlice çorbaya ek edip kaynayana kadar daima karıştırıp tuz ek ettim.
5 dk kısık ateşte kaynatıp servise hazır edelim.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
İşkembe Çorbası Tanımı İçin Malzemeler Haşlamak için; 1 kilo dana işkembe 8 su bardağı su 1 tane kuru soğan Yarım limon suyu 2 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı tuz Kavurmak için; 2 yemek kaşığı tereyağ 1 yemek kaşığı sıvı yağ 3 yemek kaşığı un Terbiyesi için; 1 yumurta sarısı 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
İşkembe Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 1 kg dana işkembe (ben kasaptan hazır aldım) Terbiye için; Yarım limon suyu 1 yumurta sarısı 2 yemek kaşığı un Tuz Servis için; 5-6 diş ezilmiş sarımsak Pul biber Sirke İşkembe Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle doğranmış hazır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
33
  • Soru
İşkembe Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 500 gram dana işkembe 2 tane defne yaprağı 1 orta uzunluk soğan Yarım limon 3 dolu yemek kaşığı yoğurt Yarım limon suyu 3 yemek kaşığı un 1 tane yumurta Göz kararı tuz Servis yaparken koymak için; 3 diş sarımsak rendesi 3 yemek kaşığı sirke Yarım limon suyu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
34
  • Soru
Yalancı İşkembe Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 1 adet kalça but 5 su bardağı su Terbiyesi için; 6 yemek kaşığı yoğurt 1 tane yumurta sarısı 1 yemek kaşığı limon suyu 2 yemek kaşığı un Tuz Üzeri için; 1 yemek kaşığı tereyağ yahut sıvı yağ 1 tatlı kaşığı toz kırmızı biber Yalancı İşkembe Çorbası...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Terbiyeli İşkembe Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 350 gram haşlanmış kuş başı doğranmış işkembe 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 tane kuru soğan 10-12diş sarımsak 1 -1.5 litre sıcak su 3 yemek kaşığı un 1 ,5 su bardağı yoğurt 1 yumurta Karabiber Tuz Terbiyeli İşkembe Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt