İtfaiye Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
15
İtibar
0
Coin
252,565
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma !
Türkiye’de İtfaiye Bölümü bulunan üniversiteler arasında İstanbul Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi yer alır. Bu üniversitelerde İtfaiyecilik alanında eğitim almak mümkündür. İtfaiye bölümü öğrencileri, yangın güvenliği, kurtarma teknikleri ve yangın söndürme sistemleri gibi konularda eğitim alır. Eğitim süresi genellikle dört yıldır ve mezunlar, itfaiye teşkilatlarında çalışma imkanı bulurlar. İtfaiye bölümü mezunları, yangınla mücadelede önemli bir rol oynar ve toplumun güvenliğini sağlamak için çalışırlar. İtfaiye bölümü, yangın güvenliği alanında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir.
İçindekiler

İtfaiye Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?​

İtfaiye bölümü, Türkiye’de birçok üniversitede bulunmaktadır. Bu bölümü tercih etmek isteyen öğrenciler, aşağıda yer alan üniversitelerde itfaiye bölümünü okuyabilirler:

İtfaiye Bölümü Hangi Üniversitelerde Okunur?​

1. İstanbul Üniversitesi: İstanbul Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Olay Yönetimi bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
2. Gazi Üniversitesi: Gazi Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
3. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
4. Kocaeli Üniversitesi: Kocaeli Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
5. Selçuk Üniversitesi: Selçuk Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
6. Eskişehir Teknik Üniversitesi: Eskişehir Teknik Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
7. Çukurova Üniversitesi: Çukurova Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
8. Maltepe Üniversitesi: Maltepe Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
9. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
10. Batman Üniversitesi: Batman Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
11. Gaziantep Üniversitesi: Gaziantep Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
12. Adıyaman Üniversitesi: Adıyaman Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
13. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
14. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
15. Sakarya Üniversitesi: Sakarya Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
16. Marmara Üniversitesi: Marmara Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
17. Ankara Üniversitesi: Ankara Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
18. Düzce Üniversitesi: Düzce Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.
19. Karabük Üniversitesi: Karabük Üniversitesi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü ile itfaiye eğitimi vermektedir.

İtfaiye Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?​

İtfaiye Bölümü İstanbul Üniversitesi’nde bulunmaktadır.
İtfaiye Bölümü Gazi Üniversitesi’nde eğitim vermektedir.
İtfaiye Bölümü Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde yer almaktadır.
İtfaiye Bölümü Dokuz Eylül Üniversitesi’nde eğitim fırsatı sunmaktadır.
İtfaiye Bölümü Selçuk Üniversitesi’nde bulunmaktadır.

İtfaiye Bölümü İstanbul Teknik Üniversitesi’nde de eğitim verilmektedir.
İtfaiye Bölümü Ege Üniversitesi’nde yer almaktadır.
İtfaiye Bölümü İnönü Üniversitesi’nde eğitim fırsatı sunmaktadır.
İtfaiye Bölümü Süleyman Demirel Üniversitesi’nde bulunmaktadır.
İtfaiye Bölümü Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde eğitim vermektedir.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.