Kolay kilo vermenin önerileri hepsi burada

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
255,000
Kilo vermenin altın kurallarından biri sabah ilk iş spor yapmaktır Ben kısa bir surede 11 kilo vermiş deneyimli biri olarak, sizlere oncelikle 3 oğun mutlaka duzenli beslenmenizi tavsiye ediyorum Lakin

Kilo vermenin altın kurallarından biri sabah ilk iş spor yapmaktır Ben kısa bir surede 11 kilo vermiş deneyimli biri olarak, sizlere oncelikle 3 oğun mutlaka duzenli beslenmenizi tavsiye ediyorum Lakin yediklerinizin sebze ağırlıklı olması temel kurallardan biridr, gelelim spora bir cok insanın spor yaptıkları saat akşam saatleri bu yanlış onemli olan sabah spor yapmaktır ki spor yapınca metobolizma hızlanıyor vede akşam taki yatana kadar hızlı bir şekilde metobolizmamız calışıyor fakat bedenimiz uyku icin hazır olduğunda metobolizma yavaşlıyor bu neden ile spor saatleri sabah saatlerinde olması gerekiyor, ve aynı zamanda bol sıvı ve su tuketilmesi gerekiyor Sizlere bu yazımızda zayıflamanız icin altın kurallar oneriyoruz tek yapmanız gereken aşağıdaki makalemizi incelemeniz…
imageskolaykilovermeninonerilerihepsiburada5aea3e5e68af2jpeg
YEMEKTE 3 SAAT SINIRI
Uzun sure ac kalınmaması ve her 3 saatte bir atıştırılması gerektiğini belirten Oz, fındık, fıstık veya sebze, meyve gibi sağlıklı ve doğal besinlerin tercih edilmesinin onemli olduğunu dile getirdi
Oz, uyumadan 3 saat once hicbir şey yenmemesi gerektiğini vurgulayarak, boylece daha rahat uyunabileceğini ve kilo almaktan korunulabileceğini soyledi
İşlenmemiş doğal besinlerin tuketilmesinin yararına işaret eden Oz, “Beyin kalori istemiyor, besin istiyor Yediğiniz yemeklerdeki besin miktarı duşukse o zaman beyin sizi zorlayacak ve daha fazla yemek yedirtecek Onun icin besin değeri ne kadar yuksek yemekler yerseniz o kadar rahatlıkla perhiz yaparsınız diye konuştu
“KARBONHİDRATA DİKKAT EDİN
ABD’de, gecen hafta sonucu acıklanan bir calışmada, “sıfır karbonhidrat, “orta derecede karbonhidrat ve “yuksek karbonhidrat olmak uzere uc buyuk perhiz tipinin karşılaştırıldığını belirten Prof Dr Oz, buna gore en az karbonhidrat tuketenlerin en fazla kiloyu kaybettiğini, ancak uzun vadede duşuk kiloda kalmak isteyenlerin orta derecede karbonhidrat tuketmeleri gerektiğini aktardı
Oz, “Aslında proteini yuksek perhizleri, ben destekliyorum, cunku proteini yuksekse yağ ve karbonhidratı duşuk diyerek, şoyle devam etti:
“Maalesef Turk toplumunun yediği karbonhidrat ceşitleri pek mantıklı değil Bunların yerine yuksek lifli besinler, mesela yulaf ezmesi, tam tahıllı ekmekler, sebzeler ve meyvelerin buyuk kısmı tercih edilmeli Orneğin karpuz yaz icin cok iyi bir meyve, hem suyu var, hem de vucut şişkinliğini indirir
Yaz tatilinde her şey dahil sistemde yemeklerin fazla kacırılabileceğine dikkati ceken Oz, insanların tatillerinde hem her istediğini yapmak, hem de kilo almamak cabasında olduklarını soyledi
SADECE SPOR YETMEZ
Oz, tatilde insanlara bol bol spor yapmaları onerisinde bulunarak, “Kilo kaybetmek, sadece sporla yapılamaz Yemek miktarını da azaltmak gerekiyor Başlangıcta perhiz daha muhim ama kilo verdikten sonra duşuk kiloda kalmak icin spor yapmak daha onemli şeklinde konuştu
Tatilde daha once yemediği ve tatmadığı yeni yemekleri sectiğini, bunları daha sonra yeni usullerle hazırladığını ve boylece tat hucrelerini bu şekilde uyandırdığını anlatan Oz, herkese bunu yapmayı tavsiye etti
Oz, baklavayı cok sevdiğini ama sağlıklı olmadığı icin az tukettiğini dile getirerek, sağlıklı yeni bir ceşit yemek bulduğunda ve bu yemeği sevdiğinde onu sofrasına dahil ettiğini ifade etti
Turk insanının “ağır yemeği tercih ettiğini belirten Oz, “Bana bir iskender kebabı verirseniz mutluluk icinde yerim ama sonra kendimi mutlu hissetmem Ağır yemekleri cok seviyoruz ama yemekten sonraki hissi beğenmiyoruz Ben hep bunu duşunuyorum, siz de bunu duşunurseniz biraz daha az yersiniz diye konuştu
Oz, icinde sebze olan zeytinyağlı yemekler, meyve ve sebzeler yendikten sonra insanların kendilerini daha iyi hissedeceğini soyledi
GOBEKTEKİ YAĞ TABAKASI ERKEKLİK HORMONUNU AZALTIYOR
Prof Dr Oz, İngiltere ve Kuzey Amerika ulkelerinde yapılan iki araştırmaya gore, cinsel sağlığı yuksek olan toplumların omurlerin daha uzun olduğunun ve bu insanların yaygın olarak haftada bir kez cinsel ilişkide bulunduğunun ortaya cıktığını aktararak, “Haftada 1 kereden 2′ye cıkarırsanız ortalama omrunuz 3 yıl uzar, 2′den 45′e cıkarsanız buyuk ihtimal daha da artar dedi
Bel cevresinin normal olculerde olmasının cinsel performansla yakından ilişkili olduğuna dikkati ceken Oz, şunları kaydetti:
“Kişinin bel cevresi olcusu, hicbir zaman boy uzunluğunun yarısını gecmemeli Bel cevresini doğru olcmek icin mezurayı kalca kemiğinin uzerine koyun ve gobek deliğinizin tam altında gecirin Kadınlarda 80, erkeklerde ise 90 santimetreyi gecmemesi gerekiyor Gobekteki yağ tabakası, erkeklik hormonunu azaltıyor Beldeki yağların yan etkisi cok buyuk ve cinsel sağlığı bozar Gobekli insanların vucudunda, testosteron, yani cinsel hayatı destekleyen hormon miktarı duşuktur Boyle olunca da cinsel sağlık yerinde olamaz
h 3Kolay kilo vermenin onerileri hepsi burada

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.