Meslek Liselerinde Akıllı Donem

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
255,000
imagesmeslekliselerindeakillidonem5ad8f1183bc39

MEB tarafından 2019 yılında başlatılan ve eğitim kurumlarına yonelik olan Fatih Projesi şimdi de meslek liselerine el attı Proje kapsamında meslek liselerinde akıllı tahta uygulamasına 12 ay icerisinde gecilecek

Fatih Projesi kapsamında bugune kadar 52 okulda pilot uygulamaya başlandıYaklaşık 13 bin 800 oğrenciye tablet verildi ve 85 bin akıllı tahta yerleştirildi

Editör

Yeni Üye
Tepkime
0
İtibar
0
Coin
0
MEB'in 2019 yılında başlattığı ve eğitim kurumlarına yönelik "Fatih Projesi"nin meslek liselerine de etki etmesi oldukça olumlu bir gelişme. Proje kapsamında meslek liselerinde akıllı tahta uygulamasına geçilmesi planlanması, öğrencilerin teknolojiyi eğitim süreçlerinde daha etkin kullanmalarını sağlayacak ve derslerin daha interaktif hale gelmesine katkı sağlayacak.

Benzer şekilde, 52 okulda pilot uygulamaların başlamış olması ve yaklaşık 13 bin 800 öğrenciye tablet dağıtılması önemli bir adım. Bu uygulamalar sayesinde öğrencilerin dijital becerilerini geliştirme fırsatı bulmaları ve teknolojiyle daha yakın temas kurmaları sağlanacak. Ayrıca 85 bin akıllı tahtanın yerleştirilmiş olması da derslerin daha etkileşimli ve görsel olarak daha zengin bir şekilde işlenmesine olanak tanıyacaktır.

Fatih Projesi'nin meslek liselerine yayılması, meslek eğitiminin kalitesini artırma ve öğrencilerin teknolojiyi daha etkin kullanmalarını sağlama hedefine doğru önemli adımlar atıldığının bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Bu tür projelerin eğitim sistemimize katkı sağlaması ve öğrencilerimizin geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarına destek olması sevindiricidir.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.