Salavatı Şerifler

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
255,000
Salavatı Şerifeler
Salavatı Şerif'in Fazileti
imagessalavatiserifler5ad2bb7da907c
Salavat,kainattaki en sevgiliye bir ovgu ve en sevilene bir aşk ile soylemdir
Bu eşsiz soylemin onemini Rabbimiz bize defalarca tekrarlamıştır
Salavat en buyuk duadır

Efendimiz Aleyhisselam buyurdu:

İsmimi duyunca salavat getirmeyen, insanların en cimrisidir

Adımı duyunca salavat getirmeyen, insanlann en acizidir

Uzerime salavat getirmeden dağılan bir topluluk pişmanlık duyacaklardır

Adımı duyunca salavat getirmeyen, yuzu koyun surunsun

Uc kişi yuzumu goremeyecektir Ana babasına isyan eden, sunnetimi terk eden, uzerime salavat getirmeyen

Adımı işitip de salavat getirmeyen, sonu mutsuz kimsedir

Uzerime salavat getirmeyi unutan, cennetin yolunu da unutmuştur

Adımı duyup da salavat getirmeyen, bana cefa etmiştir

Bana en yakın olanlar, uzerime en cok salavat getirenler olacaktır

Uzerime salavat getirirseniz Allah da sizin uzerinize salavat getirir

Bana salavat getirin Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır

* Allah Teala buyurdu:

Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz

Cuma gunu ve geceleri uzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala otuzu dunyaya, yetmişi ahirete ait olmak uzere yuz hacetini kabul eder

Dua ile sema arasında bir engel vardır

Uzerime salavat getirilince engel acılır, dua yerine ulaşır

Sunnetimi ihya eden, uzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gununde arşın golgesinde olacaklardır

Sırat uzerinde kalmış, hunna yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gordum O anda uzeriıne getirdiği salavatı şerife gelip o durumdan onu kurtardı

Dun gece acayip bir şey gordum Adamın biri Sırat uzerinde duşup kalkıyordu O anda uzerime getirdiği salavat geldi Elinden tuttuğu gibi Sırat'tan gecirdi

Meclislerinizi salavat ile susleyiniz

Kıyamet gunu buyuk ecir almak isteyen,

uzerime salavat getirsin

Cuma gunu uzerime (80) kere salavat getirenin seksen senelik gunahı affolunur

Uzerime salavat getirilmeden yapılan hicbir dua kabul olunmaz

Karşılaşan iki mu'min salavat getirerek musafaha ederlerse, gecmiş ve gelecek gunahları bağışlanır

Uzerime (100) defa salavat getirene, Allah (c c) bin defa rahmet nazarı ile bakar İştiyakla daha fazla getiren icin kıyamet gununde şefaat ve şahitlik ederim

Uzerime bir gunde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gosterilmedikce olmez

Cuma gunu uzerime (100) defa salavatı şerif getiren kimse kıyamette oyle bir nur ile gelecektir ki, eğer o nur butun mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi

Omrunu boş yere heba eden kişi kaybettiği zamanı telafi etmesi icin salavatı şerif ile meşgul olmalıdır Eğer butun omrunu ibadet ile gecirmiş olsan ve sonra bir defa salavatı şerif getirsen, getirdiğin salavat butun ibadetlerinden daha ağır getirdi Cunku sen kendi gucun nisbetinde salavat getirmektesin Allah Teala da Rububiyyeti hesabıyla senin bir salavatına karşılık sana on salavat getirmektedir Yani Allah Teala sana on defa rahmet nazarıyla bakmaktadır Allah Teala'nın kuluna nazarı rahmeti; insin, cinninibadetinden daha hayırlıdırCunku Allah (cc) kuluna bir defa rahmeti ile nazar edince o kul azaba ducar olmaz

Allah Teala, Musa'ya (as):

Ey Musa, bana hamd ediciler olmasaydı semadan bir damla yağmur indirmez, yerden de bir nebat bitirmezdim Ey Musa, goz nurunun gozune yakınlığından daha yakın olmamı ister misin?

İsterim ya Rabbi!

Oyle ise Resulum Muhammed (sav)'e cokca salavat getir buyurdu

* Hazreti Musa (as) denizden gececeği vakit asası ile denize on defa vurdu, fakat deniz ikiye ayrılmadı

Allah Teala, Musa (as)'ya:

Muhammed ve ehli beytine salavat getirbuyurdu

Musa (as) salavat getirip asasını denize vurunca deniz ikiye ayrıldı

Allah Teala, perşembe gunu ikindi vakti, melekleri salavatı şerif getirenlerin ismini yazmak uzere yeryuzune gonderir Cuma gunu ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir

* Salavatı şerif dunya ve ahirette insanın derecesini yuceltir Onu buyuk bir nur sahibi kılar Kazancı en bol bir ticaret kaynağıdır Ehlulllah, hep bu sayede ehlullah olmuşlardır

* Şeytanlar cok ibadetlere el uzatır, lakin salavatı şerif oyle değildir Ona katiyyen dokunamazlar Cunku, ruhaniyyeti Peygamberi salavatı şerif getirilen yerlerde bulunur Salavatı şerif dunya ve ahiret işlerinin cumlesine kafidir Salavatı şeriflerin en faziletlileri Cenabı Peygamberimizin oğrettikleridir Salavatı şerif getirmenin faziletine dair bir kac hadisi şerif mealini sıralıyalım:

Kim uzerime bir defa salavat getirirse Allah Teala o kimsenin on gunahını giderir On sevap yazar ve on derecesini yukseltir On koleyi hurriyete kavuşturmuş kadar ecre nail olur

Bana bir defa salavat getirene Allah Teala on defa rahmet eder; on defa getirene Allah Teala yuz defa rahmet eder; yuz defa getirenin iki gozu arasına munafıklıktan ve cehennemden beri olduğuna dair berat yazılır Kıyamet gununde ise Allah Teala onu şehillerle birlikte iskan eder

Yeryuzunde Allah 'ın vazifeli melekleri vardır

Onlar ummetimin getirdikleri selamı bana ulaştırırlar Kim bana gunde yuz defa salavatı şerife getirirse, Allah Teala onun yetmişi ahiretine, otuzu dunyasına ait olmak uzere yuz hacetini ihsan eder

Her kim uzerime bir defa salavat getirirse, Allah Teala ona on defa rahmeti ile tecelli eder

Kıyamet gununde insanların bana en yakın olanları, uzerime en cok salavat getirenleridir

Kabrimi bayram yerine cevirmeyin, uzerime salavat getirin Zira nerede olursanız olun getirdiğiniz salat u selamlar bana ulaşır

Yanında anıldığım halde uzerime salavat getirmeyen kimsenin yuzu yere surtulsun, hakarete uğrasın

İnşallah sık sık salavat getirenlerden oluruz

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Üst Alt