Zeytinyağlı Yaprak Sarma

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
255,000
Zeytinyağlı Yaprak Sarma Tanımı İçin Materyaller
500 gram yaprak
İç materyali için;
2 adet büyük uzunluk soğan
2 su bardağı pirinç
1 çorba kaşığı tereyağı
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çorba kaşığı pul biber
Yarım çorba kaşığı karabiber
Yarım çorba kaşığı sumak

Zeytinyağlı Yaprak Sarma Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Şayet taze yaprak kullanıyorsanız yaprakları üst üste derleyip uygun bir kapta üzerine kaynamış su gezdirin görseli kaydırarak görebilirsiniz ve tuz eklemeyin bu formda hakikaten tam tazeliğin tadını ve lezzetini almış olacaksınız daha sonra 15 dakika bekletin daha fazlada olabilir sorun değil ve öteki yandan.
Sıvıyağ ve tereyağı uygun bir tavaya alalım tereyağı eriyip kızdıktan sonra doğranmış soğanları ek edelim ve güzelce pembeleşinceye kadar kavuralım.
Daha sonra baharatları da ek edip karıştırdıktan sonra 2 su bardağı yıkanmış pirinçi ek edip tekrar karıştıralım ve pirinçle birebir hizada olacak şekilde sıcak su ek edelim.
Altını güzelce kısıp pirinçlerin şişmesini bekleyelim pirinçler şiştikten sonra sarmaya başlayalım teker teker sarıp uygun bir tencereye sıra halinde dizelim üzerinde sıvı yağ gezdirelim.
Tekrar sarmalarla tıpkı hizada olacak şekilde kaynamış su ek edelim böylece yaprak sarması pişmeye hazırdır tencereyi ocağa koyalım.
Kaynayınca altını minimuma getirip ağır ağır pişmesini sağlayalım ben ağır ateşte 1, 5 saatte pişirdim. Deneyenlere şimdiden afiyet olsun
Not: isteğe bağlı iç malzemeyi kıymalı da yapabilirsiniz ben olağan tanımıma başlamadan evvel bu sarmama kıyma ek ettim ve nitekim çok lezzetli oldu.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.